Dag 5 was de dag van de workshop. Dit betekent een ontmoeting op een centrale plek met zo veel mogelijk van onze partners. Sommige van deze partners hadden we eerder deze week ook al gezien. Maar de meeste niet. We kunnen simpelweg niet in één week alle projecten bezoeken.
ISEE organiseert daarom om de paar jaar zo’n centrale ontmoeting. Het thema was dit jaar verbinden. Het is voor ons belangrijk om te luisteren naar onze partners en om onze partners — waar mogelijk — ook te verbinden met elkaar.
Want de kracht van ISEE — en uitdaging — is dat we op heel veel verschillende terreinen projecten doen. Van special needs onderwijs tot hospitalen tot landbouwprojecten en alles er tussen in. Onze missie is dan ook heel breed.
Het lenigen van nood en het bevorderen van zelfwerkzaamheid onder de bevolking in Ethiopië en Eritrea, en al hetgeen met het vorenstaande in de meest ruime zin genomen verband houdt of daaraan bevorderlijk kan zijn.
Missie ISEE Urk
We hebben tijdens de workshop gesproken over de uitdagingen die dit met zich meebrengt. En over: hoe kiest ISEE de projecten, wat verwachten we van partners, wat mogen ze van ons verwachten.
Wat bijzonder was aan deze workshop, was dat de Nederlandse ambassadeur voor Ethiopië — Christine Pirenne — er ook was.
Ook hebben we dankbaar gebruikt gemaakt van het recente Omroep Max item over ISEE, het Omroep Flevoland item en de Instagram-pagina van de winkel om dingen te delen met de partners. En ook de verbinding met Urk te onderstrepen.
Want: zonder Urk geen ISEE.
De meeste funding van ISEE wordt bijgedragen door de bevolking van Urk. Alles wat we deze week met eigen ogen hebben kunnen zien is dankzij de bevolking van Urk.
Om dit te onderstrepen kregen de bezoekers van de workshop een prachtige tas van Urk mee. En afsluitend waren er een hapje en drankje in de tuin van het Rode Kruis gebouw. Het was een mooie dag.
Vandaag is onze laatste en lange projectdag, de bus komt om 6 uur dan moeten we 3 uur rijden om een landbouwproject te bezoeken, dan weer terug om het vliegtuig naar Rome te pakken.



































